Битва екстремалів

Ця програма напевно сподобається глядачам, які люблять екстрим - якщо не займатися, то хоча б дивитися. Гвоздь «Форсажа талантів» - це байкерське шоу від артистів з бразильського міста Сан-Пауло. Майстри по мотофристайлу під керівництвом Тейхера де Лапа Фабрісіо зі швидкістю 65 км/год ганяють усередині залізної кулі. Однак інші гастролери не менш гідні уваги.

Номери в такому жанрі як «антипод» періодично зустрічаються в циркових програмах. Полягає він у тому, що артист лежить на спині, а ноги його цей час високо підняті і жонглюють різними предметами. Однак те, як це робить Дарезайфф Ясмін Шантель, дійсно вражає. Ця дівчина живе в Німеччині, на манежі вона виступає з семимісячного віку - разом зі своїми батьками. Артистка граціозно жонглює тарілками і кулями - її мистецтво зачаровує! Ще один яскравий номер - акробати на балонах під керівництвом заслуженого артиста України Олега Рибченко. Він стверджує, що такий номер - єдиний в світі, а народився він з студентських вправ з реквізитом. Балони для артистів, які перевертаються в повітрі, стрибають через ланцюга, як через скакалки (і все це на цих самих балонах!), Роблять на замовлення. Не дивно, що такий ексклюзив був гідно оцінений у всьому світі: акробати вже стали володарями золотої нагороди циркового фестивалю в Празі, «срібло» отримали в Голландії, а також стали лауреатами міжнародних циркових фестивалів в Монте-Карло і Греноблі.

Дуже ефектно збудований номер повітряної гімнастки Аліни Мірошниченко, яка ширяє під куполом цирку на полотнах і на корд-де-воланами. У Дніпро також завітали фіналісти телепроекту «Україна має талант» - чемпіони світу з велотріалу під керівництвом Яна Соколовського. Ян родом з Рівного, він - організатор і один з членів команди X-Clan, яка представляє одну з найбільш видовищних дисциплін велоспорту. Ось уже кілька років він зі своєю командою організовують і проводять велотріальние шоу. До того як потрапити в цирк, хлопці встигли потренуватися на виступах в нічних клубах, на відкритті торгових центрів і магазинів, міських святах, комерційних заходах, а також концертах, фестивалях, дитячих святах. У майстрів велотріалу є кілька варіантів виступів - від невеликої рівної площадки в закритому приміщенні до виступу на великій території з конструкціями. Найбільш видовищна і ефектна частина номера - це стрибки через людей.

Шанувальникам телешоу «Україна має талант» добре відомі також імена Ірини та Володимира Кускових, а також Богдана Гайдаржи. У четвертому сезоні вони втрьох дійшли до півфіналу, ставши одними з найяскравіших учасників. І в той же час - одними з найбільш екстремальних. А зараз в новій програмі Дніпропетровського державного цирку глядачі, живцем можуть побачити те, на що вся країна із завмиранням серця дивилася по телевізору. А саме - як це тріо виконує акробатичні трюки на рухомих мотоциклах. Володимир Кусков родом з Донецької області, його дружина Ірина - із Самари. У цирку вони працюють вже давно, але вийшло так, що номер «Ікарійські гри» - підкидання ступнями ніг партнерів (верхніх, зазвичай - дітей або юнаків) в різних положеннях - народився в 1997 році саме в Дніпропетровському державному цирку. До речі, «Ікарійські ігри» по асоціації пов'язують з романтичним польотом легендарного Ікара. Назва цього виду акробатики міцно увійшло у вжиток у всіх цирках світу з середини минулого століття, хоча такого роду номери були відомі і раніше. Цілком можливо, що родоначальниками «Ікарійські ігор» були аптіподісти, тобто жонглери ногами, які стали замість предметів підкидати дітей і підлітків. Підкидання ногами - основний прийом в Ікарійські акробатики.

Ще один «цвях» нинішньої програми - фокусник-ілюзіоніст Олександр Гапич, лауреат фестивалю «Магічні кільця» України. Кращі фокуси світу, телепортація людини, збільшення предметів, а також їх зникнення - все це є в арсеналі Олександра і його чарівних асистенток. «Фішка» атракціону полягає в тому, що всі трюки демонструються дуже динамічно, змінюючи один одного з великою швидкістю. Глядачі навіть не встигають зрозуміти, як можливі такі чудеса! Програму супроводжує балет «Форсаж», розважає глядачів клоун Петро Чорненький.

А як же тварини? Зрозуміло, не обійшлося і без них. «Котячі гри» Марини та Світлани Савицьких напевно сподобаються дітлахам. А в номері Любові Тимохіної кішки дружать з лисицями, хоча в природі такого, звичайно ж, не буває. Ця дресирувальниця вже привозила до нашого міста кавказьких вівчарок, проте і на цей раз її вихованці - вище всяких похвал. Блондинка і кавказці - безпрограшна комбінація!

 

автор - Юліанна Кокошко
джерело за посиланням - dv-gazeta.info/vechyorka/kultura/bitva-ekstremalov