Реформування циркової справи в Україні

За часів сьогодення циркова галузь України як традиційне циркове мистецтво перебуває в тій царині української національної культури, яку деякі ділки від цирку намагаються знищити, реформувати, переформатувати, тощо. Однак існування українських циркових традицій, а саме - майстерність циркових митців, затребуваність суспільством, в особливості - дітлахами та молоддю, автентичність українського цирку не підлягають жодному сумніву. З огляду на вищесказане, Українська держава опікується цирковою галуззю, намагаючись зробити циркове мистецтво доступним для всіх верств населення.

Враховуючи актуальну проблематику циркового мистецтва, постала необхідність запровадити таку систему такого організаційного управління цирковою галуззю, яка б повністю забезпечувала професійне виконання нагальних питань щодо збереження та розвитку циркового мистецтва. 

У Міністерстві культури України відбулося засідання, на якому вищезазначені питання вирішувала робоча група з питань реформування циркової галузі за участю Міністра культури України Євгена Нищука, а також провідних експертів у сфері циркової справи України - народної артистки України та СРСР Людмили Шевченко, заслуженого артиста України Павла Книша, заслуженого діяча мистецтв України, професора Владислава Корнієнка, заслуженого діяча мистецтв України Олексія Житницького та інших. На засіданні було представлено проект Концепції реформування циркової справи в Україні.

Сергій Кабаков,
Генеральний директор – художній керівник
Державної циркової компанії України