28 травня 2016 року в Національному Цирку України вперше відбувся Міжнародний Дитячий Цирковий Фестиваль. 2016 рік – знаковий, тому що в Україні відзначаються одразу чотири визначні події: 140-річчя з Дня заснування одного з найпотужніших циркових закладів Європи – Київського цирку, 65-річчя «Дирекції пересувних циркових колективів України» - флагману та провіднику українського циркового мистецтва як на території країни, так і за її межами з метою реалізації ідеї національного відродження і розвитку України, 60-річчя Першого Українського Національного Циркового Колективу, а також - 55-річчя Київської муніципальної Академії естрадного та циркового мистецтв – єдиного вищого професійного навчального закладу у Східній Європі. Заключний Гала-концерт Фестивалю був присвячений найулюбленішим святам – Дню Європи та Дню Києва. На Фестивалі демонстрували майстерність найкращі артисти та циркові колективи України та світу, визначені Почесним Журі, а також професійні артисти українського та світового цирку.
Генеральний директор Національного цирку України Людмила Шевченко вийшла з пропозицією відтворити фестивальний рух України з метою підтримки циркового мистецтва та з ініціативою перенесення циркових фестивалів державного та міжнародного рівня до Києва, таким чином демонструючи, що українське циркове мистецтво було та залишається одним з найпотужніших у світі. Її підтримали керівники найстаріших та найавторитетніших циркових закладів України. 2013 року Україна здобула на Міжнародному Цирковому Фестивалі в Монте-Карло одразу золото, срібло та бронзу і таким чином автоматично увійшла в трійку найсильніших циркових держав світу. Цирковий фестивальний рух України - знаковий в новітній українській історії, та має свої традиції. Але, на жаль, Україною станом на сьогодні не проводиться Міжнародний Фестиваль циркового мистецтва в Луганську, всеукраїнський – в Донецьку. Окрім цього, була потужна співпраця з іншими цирковими закладами та колективами, прикладом, яким був народний цирк в Ялті. Все це не зупинило, а навпаки – створило ще більший поштовх для активності митців в цирковому мистецтві. Отже, досі в Києві не існувало потужного циркового Фестивалю. Тому Міжнародний Дитячий Цирковий Фестиваль логічно продовжує історичну місію циркових фестивалів в Україні, та водночас стає першим Фестивалем за державної підтримки, зокрема Міністерства культури України.
У створенні та організації наступного, ІІ Міжнародного Дитячого Циркового Фестивалю поєдналися фахові професійні структури, такі як Національний цирк України, Державна циркова компанія України, Дирекція пересувних циркових колективів України, Київська муніципальна Академія естрадного та циркового мистецтв та інші. На базі вищевикладеного простежується вся історія першого стаціонарного цирку і весь його шлях до сьогодення. В стінах Національного цирку України народилася Київська муніципальна Академія естрадного та циркового мистецтв, співпраця з якою є невід’ємною складовою частиною в організації Фестивалю. Ці заклади популяризують наше національне циркове мистецтво.
Фестиваль знову буде проводитись під час святкування Дня Києва. В ці дні відбувається низка інших державних заходів разом з європейськими організаціями – прикладом, 20 травня 2017 року відзначатиметься День Європи. Суддями Фестивалю передбачаються Почесне міжнародне журі за участю представників всіх найпотужніших циркових шкіл світу, від Азії до Європи, від північної до південної Америки. До перегляду будуть представлені жанри від традиційних (жонглювання, еквилібр, партерна та повітряна акробатика), до тварин. На ІІ Фестивалі Україна також презентує національну Школу дресури, започатковану подружжям дресирувальників Володимиром та Людмилою Шевченками, один з найголовніших принципів якої - гуманне поводження з тваринами шляхом показу глядачу краси самої тварини, а також репрезентує книгу «Клітка для двох», у якій детально розкрите творче життя двох легенд світового цирку – Володимира та Людмили Шевченко. Також центральними вулицями Києва планується кавалькада за участю дресированих слонів, зебр, коней, інших тварин, а також ходулистів та інших представників циркового мистецтва України.
В рамках Фестивалю також передбачені конкурси-номінації на найкращий цирковий костюм, для оцінки яких до складу Почесного журі будуть запрошені провідні дизайнери циркових костюмів, заплановане проведення науково-практичних конференцій та майстер-класів. В рамках проведення «Київського Міжнародного Циркового Фестивалю» в Національному цирку України вшосте буде показаний гала-концерт випускників Київської муніципальної Академії естрадного та циркового мистецтв.